Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.


Od 1.4.2024 měníme název v souladu s usnesením výročního jednání.


Jihočeská Lambda zapsaný spolek


Uživatelé online
Hosté online 1
Členové online 0

Celkem členů: 8
Nejnovější člen: Jk
Nejnovější soubory ke stažení
Nejnovější články
Ankety
Dáme Prague Pride účast v letošním průvodu?
Mám čas i chuť v sobotu 10. 8. 2024. vyrazit na společnou výpravu z ČB a pak do průvodu.100 %
100% [2 Hlasy]
Nepojedu , není čas a jiné výmluvy... i tak díky.0 %
0% [0 Hlasů]
Články

SNĚMOVNO, PROJEDNEJ ZÁKON

ještě bych dodal , projednej a schval nám ho (poznámka JM) . Milí přátelé, milé přítelkyně, v pátek 12. června celé Česko „oslaví“ velmi smutné výročí. Uplynou dva roky od předložení novely zákona, která by gayům a lesbám umožnila vstoupit do manželství se všemi jeho právy a povinnostmi. Souhlas s ním vyslovila vláda, podporuje ho Rada vlády pro lidská práva i předseda vlády Andrej Babiš. Za poslední dva roky legalizovaly manželství pro všechny čtyři další země na světě (Rakousko, Tchaj-wan, Ekvádor a naposledy Kostarika) a na světě je již 29 zemí, kde gayové a lesby mohou s radostí vstoupit do manželství. To jsou dobré zprávy a je jen otázkou času, kdy se tak stane i u nás. 😍 Pandemie nemoci covid-19 poukázala na to, jak důležitá je stabilita soukromého a rodinného života a kvalitní a láskyplné mezilidské vztahy, a také na to, jaký může mít nerovnost v manželství dopad na duševní zdraví statisíců lidí a jejich rodin. V minulých měsících jsme vám představili hned několik statečných párů, kterým nutná opatření vlády výrazně zkomplikovala život. Ladislav a jeho americký partner, který žije v San Francisku, se například během karantény nemohli potkat právě proto, že jim české zákony neumožňují uzavřít manželství. Tomáš a jeho partner, který žije na Srí Lance, čelí problémům ze strany úřadů i v běžném režimu, ale koronavirová pandemie jim situaci ještě ztížila. Beatina partnerka Hela pak před začátkem karantény odjela „pouze“ na Slovensko, ale ani tak se nemohly vidět, protože nejsou a nemůžou být manželkami.

Změny, které přinesl koronavirus

Fun&Run poběžíme v září 10. ročník charitativního běhu se měl konat v květnu při příležitosti #IDAHOT. Přesouváme ho na neděli 6. září. Nebojte se registrovat už teď. Cena startovného je 400 Kč a nebude se v dalších měsících zvyšovat. Výtěžek podpoří LGBT+ poradnu Sbarvouven.cz a Dům světla Festival Prague Pride zůstává Světové pridy se ruší, ale Prague Pride bude! Proběhne v původním termínu 3. – 9. srpna.

Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?