V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Rok jednoho Tadeáše
LAMBDA domáci informaceSvětlo světa spatřil můj kaledář pro rok 2016 - "Rok jednoho Tadeáše".
Je to A3 na luxusním křídovém hlazeném 170g papíru, ručně vázaném (mnou) a je v omezeném množství.
Cena 220,-Kč (symbolická a přátelská - je nižší, než byly náklady).

Zájemci objednávejte, dokud ještě jsou...
V příloze malá ochutnávka.


Objednávky na adresu Jihočeské Lambdy vyřídíme bez nákladů na odeslání.
Martin Foretník
výtvarník a fotograf . Brno


Testujeme HIV opět ZDRAMA
Simply the Best Music Club
Zavírání lesa - podzim v přírodě
LAMBDA domáci informace
Prší, prší, i když leje
my do lesa pojedeme.
Opečeme buřtíky, dáme slivku
u Hada navštívíme hospůdku.
Není to náš sraz prvně
lesu tu čeká nejen na mě.


České Budějovice - Podzimní barvy listí nám připomněly termín tradičního setkání při zavírání lesa. Sraz na tradičním místě u pěší odbočky z Branišovské výpadovky na Švábův Hrádek v 16:30. pátek 16.10.2015. Pobyt u ohně do setmění a pak přesun do putyky U Hada.

I pro našince doporučujeme teplý oděv do přírody, baterku, tekutiny na pití, špekáček, nožík a krajíček chleba. Ubrousky, kelímky a tácky bereme pro všechny.

Hodnocení:
Akce je za námi. Děkujeme švarné šenkýřce „U Hada“ že nám buřtíky opekla v troubě a program mohl pokračovat s plnými bříšky. Účastníkem z daleka byla slečna Jiřina z Údolí u Nových Hradů. Je to návrat ke kořenům. Děkuji všem statečným, kterým nevadil ani déšť chlad a mlha. Na shledanou v lese na jaře 2016.

25 let jsme řádně oslavili
LAMBDA domáci informaceDěkuji všem zúčastněným za skvělou reprezentaci klubu Jihočeská Lambda před hosty z domova i ze zahraničí. Pár fotek jako ochutnávka než se zpracuje fotoalbum a případně i video. Už nemusíme spěchat další výročí bude až v roce 2020.
Jdeme do finále
SVĚT LGBTI
25 výročí pro nás znamená hodně. Doufám že se "staří" probudí a mladí pochlapí a bude nás hodně na víno, chlebíčky, zákusek, dort i zábavu.

Nejlevnější vstupné na celou akci je se skupinovou slevou 99,- Kč
Vstupné do Music Clubu 80,- Kč od 21 h
VIP hosté budou mít zabezpečeno sezení a obdrží poukázky na pivo/limo/kávu s obsluhou.
Vstupenky jsou k prodeji již jen u vstupů na akci.


Děkujeme všem co si již vstupenky zakoupili a očekáváme vás v 18 hodin ve velkém sále Beseda v Českých Budějovicích.


Pozvánka na DUHÁNEK č.4
LAMBDA domáci informace
Setkání v klubovně.

Vyřešíme poslední podrobnosti k oslavě 25. let života klubu - přijďte nám pomoci a nebo se jen pobavit. Doporučujeme lahvinku sebou. Pro veřejnost otevřeno od 19 hodin.
Občerstvení tentokrát bude ze „starých“ zásob.

Od 18-19 správní rada, účast členů správní rady JL nutná ,

škol. středisko Červeného kříže, Husova 20. ČB.,
vstup volný

Duhové soboty MUSIC CLUB - září
Už se to blíží - nestuj opodál !
SVĚT LGBTIVážení příznivci společenských akcí, přátelé a bývalí i současní členové klubu Jihočeská Lambda. Mladí i dospělí gayové a lesby, partneři i manželé.

PROČ
Dovolte nám pozvat Vás všechny na večer věnovaný oslavě 25 let života Jihočeské Lambdy. Akcí, kterých bylo za tu dobu několik set, navštívilo více jak tisíc kluků i dívek. Za uplynulých 25 let se z kluků a dívek stali pánové a dámy. Když jsme klub otvírali tak nám zakladatelům bylo právě kolem třiceti. Ted na nás klepe důchod a jsme rádi, že je za námi průvod zdravých sebevědomých a do života připravených dospělých lidí, kteří přestože žijí svůj sexuální život jinak a naplno se zároveň úspěšně uplatňují v nejrůznějších odvětvích a společenských úrovních. A Jihočeská Lambda byla v mnoha případech ta kde své úspěšné vzory naši mladí prvně uviděli.VZPOMÍNAT

Dvacet pět let je dobrá příležitost zavzpomínat. Setkaní připravujeme z prostředků, které Jihočeské Lambdě poskytl jeden z Vás a naším cílem je jako vždy se podělit s co nejširším publikem. Protože víme, že člověk a našince nevyjímaje z principu příliš neoceňuje něco co je zadarmo předpokládáme i Vaší spoluúčast. Pokud se podíváte na vstupenky divadel uvidíte, že běžný vstup začíná u dvou set. A u nás bude součástí celého programu skutečně dobré divadlo, společenské setkání, přípitky i občerstvení, noční program a diskotéka. Nebojte se přispět 100 - 129,-Kč na dobrou věc a podpořit tak zejména sebe.

VÝZVA

Výzva pro všechny co mají pocit že ve svém okolí , v partě co se znáte, mezi organizátory, u svých ošetřovatelů co se o vás starají aj.. nachází osobnost, které by chtěli poděkovat, dát dárek, ocenit na veřejnosti jeho či její trpělivost, ochotu, obětavost, lidskost nebo velkorysost aby se s námi spojili a mi k vašemu slovnímu ocenění přidáme dárek v podobě knihy našich autorů Jiřího Hromady a Slávy Koubka nebo keramiku Vladimíra Vlčka. Stačí poslat třeba emailem jmena kdo a koho oceňuje, a za co chcete cenu udělit. Přidejte kontakt na sebe i na navrhovaného, kterého přepokládáme že o svém návrhu dopředu informujete. Zbytek už je na nás.

MLÁDÍ
Mladí kluci a dívky, zejména ti kteří odrůstají dětským pokojíkům a zjišťují, že sexuální orientace je vede jinam, než většinu najděte prosím odvahu a přijďte nakouknout, kterak budete vypadat za 5,10,15 či 25 let. Internet je zdrojem zábavy, ale životní moudra skrývá za mohutným leskem reklam a pozlátko probouzí jen sexuální nevázanost, ale mi dobře víme, že většina z vás hledá věrnost i partnera na celý život. A takové opravdové životní osudy uvidíte jen u nás. Budete moci hovořit s partnerskými dvojicemi, které jsou na společné cestě tolik roků, jako je vám dnes let života.

TRADICE
Nebyla žádná oslava výročí Jihočeské Lambdy aby se při ní nepřipomněla i slavná éra travesti vystoupení ve všech vyhlášených homosexuálních klubech. Že to převlékání kluků za holky nemusíte. Já taky ne ale tradice je tradice. Kde jinde už by se měla i tato naše součást vybláznit když ne na akci plné porozumění i lásky. Půlnoc to tedy jistí.

JEDINÁ
Věřte, že to je jediná českobudějovická opravdová gay a lesbická akce kde pocítíte co je to být většinou.

PODĚKOVÁNÍ
Děkujeme a těšíme se na vás 3.10. v sobotu v 18h kdy začínáme v kongresovém sále kulturního domu Beseda. Nemůžete přijít ? Tak podpořte dobrou věc třeba právě jen zakoupením vstupenky na památku. Může se stát, že když dnes drobnou částku ušetříte tak zítra se z vašeho klubu stane i památka poslední.

Nad celou akcí s názvem DUHA NAD MĚSTEM převzal záštitu náměstek primátora pro soc. oblast, školství a zdravotnictví
Ing. Martina Maršíka, Ph.D.
za Magistrát města České Budějovice
Naše akce je také příspěvkem Jihočeské Lambdy k oslavám 750 let založení města

BUDOUCNOST

Není lehké cesty vpřed. V každé pohádce jen cesta trnitá vede k cíli. I my dnes stojíme na rozcestí. Nabízejí nám klidné tolerantní prostředí demokratického státu a dnes snad až moc otevřené Euro unie. Ale představující si že budeme dále a podle potřeby kohokoliv, občané druhé kategorie co snad nezvládnou ani výchovu svých dětí. Druhá cesta je, jak už z pohádek víte, z dálky poseta překážkami, ohranými klišé se snahou stále dělit lidi na standardní a nestandardní. Tolikrát vnucovaná spojení jako hloupá modelka, škaredý vědec nebo teplý profesor jsou jen přídavná jména, která přidávají mnozí „ti standardní“ aby zakryli svůj zbytečný život.

Podle svých pocitů když jsme si s partnerem slibovali věrnost a bylo nám necelých třicet let tak jsme také řešili náš postoj i možnosti k výchově dětí. Zvolili jsme variantu tehdy asi jedině možnou a děti do vztahu nepřivedli. Dodnes nazývám tako vzniklý pocit jako nenaplněné „mateřství“. Mezi vámi bude hodně těch, kteří otázky adopce a výchovy dětí řeší. Pokračujte v tom co jsme začali a máte zase další dvacet pět let co dělat.

Simply the Best Music Club
Prague Pride 5. ročník
SVĚT LGBTITakhle vypadá 5. ročník Prague Pride Všichni jsme stejně teplíPrague Pride se nesoustředí na rozdíly, ale na to, co máme všichni společné. Kampaň je reakcí na nárůst šikany a extremistických nálad v české společnosti, které jsou namířeny vůči jakýmkoli odlišnostem a obvykle pramení z neznalosti.

Péčí organizátorů 5. PRAGUE PRIDE máme k dispozici i tištěné programy s přehlednou festivalovou mapou akcí na celý týden 10 – 16.8.2015.

Místa kde je možné zdarma získat Festivalový program v Českých Budějovicích:
- u Jihočeské Lambdy kdykoliv v ČB po domluvě na telefonu 774563390. jihoceska.lambda@volny.cz, včetně odeslání poštou domů, + bonus je prezervativ 36,5 stupně.
- na baru v podniku Music bar BESEDA – sklep (u polikliniky sever)
- Cafe Hostel Panská ul.
- Velbloud Music bar (od 6 – 18.8. zavřeno probíhá rekonstrukce)
- STORM Music Bar , Chelčického ul.

Jihočeskou Lambdu bude reprezentovat skupina pod vedením Karla Veselého a Miloše Novotného. V Praze budou jednat již od pátku, aby osobně kontaktovali a pozvali hosty naší akce 3.10.2015 Duha nad městem – 25.let od zrodu JL.

Taková pěkná výzdoba zazářila na nádraží v Českých Budějovicích na Jirku Hromadu, když vystoupil v poledne na druhé nástupiště.