V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Jihočeská Lambda na PRAGUE PRIDE 2012
Poslední setkání JL v CAFE HOSTEL 10.8.
LAMBDA domáci informacePoslední setkání JL v CAFE HOSTEL 10.8. od 17 hodin před zahájením PRAGUE PRIDE.
Představujeme transparenty pod kterými budeme na festivalu v průvodu i na Střeleckém ostrově k vidění.
Už nechceme být jen barevná kapka v moři nápadů, ale Jihočeská řeka duhového respektu.
Děti čekaji na Vaše rozhodnutí.
Kokánek probudil GiLmura
STACEY LYN GOLD pro Jihočeskou Lambdu
LAMBDA domáci informaceSTACEY LYN GOLD pro Jihočeskou Lambdu
z produkce Karlik Faster

Co se dělo tento víkend v Českých Budějovicích?
GAYMANi bezpečně dorazili do Českých Budějovic
SVĚT LGBTI
Po oficiálním přijetí na českobudějovické historické radnici , kvůli kterému v pátek v 16 hodin setrvali v parném slunečném odpoledni hned dva náměstci primátora Juraje Thomy, Ing. Popelová a Mgr. Podhola, následovala prohlídka budovy a centra města. Pohledem z výšky i z ulice. Že najdeme na chodbách radnice i stylovou duhovou výzdobu v podobě papouška jsme opravdu nečekali. Bylo to milé, děkujeme Vám.


Vítáme Vás chlapci a přejeme příjemný pobyt stejně jako představitelé města. Pobyt takto významné návštěvy je pro nás i pro město historicky první a zaslouží si zmapovat první kroky soutěže po dlažbách náměstí Přemysla Otakara II. Pohled do dálky umožnil výstup na Černou věž. Ten prověřil zdravotní stav soutěžících , ale také doprovodu. Přežili jsme to všichni.


Rozkoš bez rizika si nás našla i večer na uvítacím večírku v Cafe Hostel. Myslím že jsme udělali vše pro prevenci jako ve všemi sledovaném Londýně a také rozdali několik desítek kondomů. Děvčata slíbila, že v sobot večer dorazí se stejnou dávkou i na Duhový vor. Tak se těšíme na další spolupráci.Na blatech hlásí slunečno.
LAMBDA domáci informaceTisková zpráva Jihočeské Lambdy.

Jihočeská Lambda s Džamilou Stehlíkovou v sobotu vypustí na Vltavu duhový vor!

Jihočeská Lambda jako nezisková organizace už přes dvacet let pomáhá jihočeským gayům a lesbám ve formě prevence před sociálním vyloučením, stejně tak je pro ni důležitá i prevence proti HIV/ AIDS. V sobotu 28.7. zahájí od 19:00 plavbu „duhovým parníkem“ po Vltavě, kde odešlou společně s bývalou ministryní pro lidská práva, Džamilou Stehlíkovou, „duhový vor“, který symbolicky zahájí plavbu vstříc srpnovému Prague Pride 2012!


K první plavbě s Jihočeskou Lambdou popřál dobrý proud í významný gay aktivista, herec a zakladatel cen Thálie, Jiří Hromada, který se však z pracovních důvodů osobně nemůže zúčastnit. Protože Lambda jako jedna z mála organizací zná místa, kde se scházejí rizikové skupiny gayů a od minulého roku používá slinové testy na zjištění viru HIV v těle, bude na místě i zástupce Domu světla, Ivo Procházka, jež se zabývá celoplošnou koordinací prevence proti HIV/AIDS. Právě zástupci Jihočeské Lambdy minulý rok zveřejnili překvapující zjištění, že Tábor má statisticky nejvyšší nárůst HIV pozitivity v celé republice v přepočtu na obyvatele.


Jihočeská Lambda chce také touto akcí pomoci rozvoji, nově vystavěné vodní cesty a ukázat, že využití lodí je nejen pro přepravu osob, ale také pro společenskou zábavu a třeba i osvětu.
Akce „Duhový vor“ bude plná zábavy a začne v 28. 7. 2012 v Lannovo Loděnici. Akce je samozřejmě gay- friendly!


Z pověření primátora Mgr. Juraje Thomy, který přijal symbolickou záštitu nad konáním celé akce, přijme organizační tým a také účastníky mezinárodní soutěže GAYMAN 2012 již v pátek v 15:30 v prostorách českobudějovické radnice, náměstek primátora Ing. Ivana Popelová a Mgr. Petr Podhola.


Poděkování partnerům
GAY GAMES v odlesku OLYMPIADY
Předělávat nikoho nechceme, zní z Lambdy
CAFE HOSTEL je místem, kde se v Budějovicích scházejí na společné akce gayové a lesbičky. Pro gay a lesby je také určena jedna sředa v měsíci v baru VELBLOUD - PINKOUT. - vše si přečtěte na straně 5 výdaní Budějovicko 24/2012 z 13.6.2012.


Podpořte partu bláznů co dělají zadarmo pro skupinu o kterou ve skutečnosti stoji jen málokdo. Když se nebudeme bavit sami tak budeme jen platící diváci na cizích akcích.
Jan Bendík nebo Bendig ? - gay - vzkaz Jihočeské Lambdy