V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Kokánek probudil GiLmura
STACEY LYN GOLD pro Jihočeskou Lambdu
LAMBDA domáci informaceSTACEY LYN GOLD pro Jihočeskou Lambdu
z produkce Karlik Faster

Co se dělo tento víkend v Českých Budějovicích?
GAYMANi bezpečně dorazili do Českých Budějovic
SVĚT LGBTI
Po oficiálním přijetí na českobudějovické historické radnici , kvůli kterému v pátek v 16 hodin setrvali v parném slunečném odpoledni hned dva náměstci primátora Juraje Thomy, Ing. Popelová a Mgr. Podhola, následovala prohlídka budovy a centra města. Pohledem z výšky i z ulice. Že najdeme na chodbách radnice i stylovou duhovou výzdobu v podobě papouška jsme opravdu nečekali. Bylo to milé, děkujeme Vám.


Vítáme Vás chlapci a přejeme příjemný pobyt stejně jako představitelé města. Pobyt takto významné návštěvy je pro nás i pro město historicky první a zaslouží si zmapovat první kroky soutěže po dlažbách náměstí Přemysla Otakara II. Pohled do dálky umožnil výstup na Černou věž. Ten prověřil zdravotní stav soutěžících , ale také doprovodu. Přežili jsme to všichni.


Rozkoš bez rizika si nás našla i večer na uvítacím večírku v Cafe Hostel. Myslím že jsme udělali vše pro prevenci jako ve všemi sledovaném Londýně a také rozdali několik desítek kondomů. Děvčata slíbila, že v sobot večer dorazí se stejnou dávkou i na Duhový vor. Tak se těšíme na další spolupráci.Na blatech hlásí slunečno.
LAMBDA domáci informaceTisková zpráva Jihočeské Lambdy.

Jihočeská Lambda s Džamilou Stehlíkovou v sobotu vypustí na Vltavu duhový vor!

Jihočeská Lambda jako nezisková organizace už přes dvacet let pomáhá jihočeským gayům a lesbám ve formě prevence před sociálním vyloučením, stejně tak je pro ni důležitá i prevence proti HIV/ AIDS. V sobotu 28.7. zahájí od 19:00 plavbu „duhovým parníkem“ po Vltavě, kde odešlou společně s bývalou ministryní pro lidská práva, Džamilou Stehlíkovou, „duhový vor“, který symbolicky zahájí plavbu vstříc srpnovému Prague Pride 2012!


K první plavbě s Jihočeskou Lambdou popřál dobrý proud í významný gay aktivista, herec a zakladatel cen Thálie, Jiří Hromada, který se však z pracovních důvodů osobně nemůže zúčastnit. Protože Lambda jako jedna z mála organizací zná místa, kde se scházejí rizikové skupiny gayů a od minulého roku používá slinové testy na zjištění viru HIV v těle, bude na místě i zástupce Domu světla, Ivo Procházka, jež se zabývá celoplošnou koordinací prevence proti HIV/AIDS. Právě zástupci Jihočeské Lambdy minulý rok zveřejnili překvapující zjištění, že Tábor má statisticky nejvyšší nárůst HIV pozitivity v celé republice v přepočtu na obyvatele.


Jihočeská Lambda chce také touto akcí pomoci rozvoji, nově vystavěné vodní cesty a ukázat, že využití lodí je nejen pro přepravu osob, ale také pro společenskou zábavu a třeba i osvětu.
Akce „Duhový vor“ bude plná zábavy a začne v 28. 7. 2012 v Lannovo Loděnici. Akce je samozřejmě gay- friendly!


Z pověření primátora Mgr. Juraje Thomy, který přijal symbolickou záštitu nad konáním celé akce, přijme organizační tým a také účastníky mezinárodní soutěže GAYMAN 2012 již v pátek v 15:30 v prostorách českobudějovické radnice, náměstek primátora Ing. Ivana Popelová a Mgr. Petr Podhola.


Poděkování partnerům
GAY GAMES v odlesku OLYMPIADY
Předělávat nikoho nechceme, zní z Lambdy
CAFE HOSTEL je místem, kde se v Budějovicích scházejí na společné akce gayové a lesbičky. Pro gay a lesby je také určena jedna sředa v měsíci v baru VELBLOUD - PINKOUT. - vše si přečtěte na straně 5 výdaní Budějovicko 24/2012 z 13.6.2012.


Podpořte partu bláznů co dělají zadarmo pro skupinu o kterou ve skutečnosti stoji jen málokdo. Když se nebudeme bavit sami tak budeme jen platící diváci na cizích akcích.
Jan Bendík nebo Bendig ? - gay - vzkaz Jihočeské Lambdy
Diskriminace HIV pozitivních v oblasti zaměstnanosti
Letošní ocenění LGBT komunity uděleny. Kdo je získal?
Výstava Berlin – Yogyakarta
AIDS poradnaVážená paní, vážený pane,

jménem předsedy České společnosti AIDS pomoc, o. s. a jménem ředitele Domu světla si Vás a Vaše přátele dovoluji srdečně pozvat na vernisáž výstavykterou nám laskavě pro vystavení v Praze zapůjčila slovenská „iniciativa inakosť“, resp. polská Kampania Przeciw Homofobii.
Těšíme se na Vaši návštěvu!

Za Českou společnost AIDS pomoc, o. s. (R.S.V.P.)

Július Szabó
fundraiser