TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2018 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Pozvánka na prohlídku fotografii.
Jihočeši na PRAGUE PRIDE 2012
KRONIKA

Bylo nám tam skvěle. Ve společnosti soutěžících o titul GAYMAN 2012, významných politických osobnosti, nových i zasloužilých reprezentantů gay a lesbického života v ČR.

Pozdravy pro Jihočeskou Lambdu mohu předat od kandidáta na prezidenta Jiřího Diensbier, paní Jiřiny Šiklové populární české socioložky a publicistky, Džamili Stehlíkové koordinátorky prevence AIDS. Jirka Hromada poslal osobní přání rychlého uzdravení předsedovy správní rady Jihočeské Lambdy, našemu Karlovi Veselému. Poděkování patří Všem organizátorům dnes již monstrózní akce v čele s Czeslawem Walekem.

Všimněte si, že každý polní festival, který ruší vesnice v širém okolí je v mediích více popisován než stejné množství našinců na festivalu lásky a přátelství. Pochopil jsem vzkaz medii pro čtenáře a posluchače – „žerte se a perte se, to se nám líbí“.

A kde jsi byl tentokráte Ty? Kdo byl jinde má šanci zase až za rok. Nebo také na poslední akci duhového léta 2012 – kterou je soutěž o GAYMANY 2012 již 31.8. od 20 hodin. Cože ? Aha … zase nemáš čas … neva. Tak jindy.

I pro Vás Jihočechy máme něco navíc zbývají vstupenky již jen za 150 ,- Kč máme na skladě. (víme , šetřit se musí, ale žádná zábava není zadarmo)

Fotoalbum připraveno k prohlížení.
V Hostelu se to zvrhlo na jednu Hromadu.
LAMBDA domáci informaceDar života


...a místo předmluvy:


„Tuto knihu jsem poprvé přečetl, když mi bylo právě sedmnáct let.


A přesto, že tomu je víc jak deset let a již si nepamatuji celý děj, dodnes vím, co ve mně kniha Slávy Koubka zanechala. Vzpomínky se pomalu vytrácejí, ale pocity zůstávající uvnitř člověka mnohem déle. Já tomu říkám genius loci. A genius loci z této knihy ve mně přetrvává dodnes. Četl jsem ji tajně, když rodiče nebyli doma, ještě před svým coming outem a dozvídal se, že nejen já bojuji s tím, kdo jsem.


Když kluk zjistí, že se mu víc líbí kluci, nejdřív se snaží před tím zavírat oči a uniknout pravdě. Ta nás ale vždycky stejně nakonec dožene. Díky Daru života jsem se toho ale nebál. Pochopil jsem, že můj pocit sladkobolna nemívám jen já, ale zažívá jej i ON.


Mám k této knize, řekl bych velmi romantický až sentimentální vztah, který jsem si spojil s obdobím léta, dospíváním a prvními láskami. Tudíž je to vztah krásný.


Čekám, až mě opět přepadne má sentimentální nálada, uvařím si čaj, zalezu do postele, otevřu knihu, začnu číst a vlastně i vzpomínat.


Díky, autore...“
čtenář Ota P., Praha


18.6. 2012
V Hostelu se to zvrhlo na jednu Hromadu.
Poděkování partnerůmviz.fotogalerie JL
Martin Foretník přichystal překvapení pro svého dlouholetého kamaráda na umělecké scéně. Jejich vzájemná kulturní náklonnost vyústila ve společné dílo. Kniha „Dar života“ připravená pod pseudonymem českobudějovického autora Sláva Koubek a ilustrovaná perokresbami Martina Foretníka z Brna.


Vydání knihy ve vlastním nákladu, ale obnáší nemalé prostředky a tak výzva členům i nečlenům Jihočeské Lambdy i všem kamarádům a známým byla opravdu chytrý tah. Na vlastní realizaci pak výrazně zapracovala Hanka Štamberková bývalá členka rady klubu. Co chybělo dodal Martin foretník a návdavkem přidal pozvání na Kanárské ostrovy. Na cestu si pak autor musí přivydělat prodejem právě vydané knihy.


Jihočeská Lambda zneužila této milé příležitosti a autorovi připomněla právě prožité sedmdesáté narozeniny prosbou o autorské čtení jeho prvotiny. Pastvu pro ducha člověka je třeba doplnit potravou a tak, každý účastník setkání dostal špekáček na grilu. Přípitek byl růžovým vínem a křest samozřejmě „šampaňským“.


Na jednu „Hromadu“ se to zvrhlo až v 22 hodin kdy nás telefonem oslovil pan Jiří Hromada, který právě v tento den pobýval na Hluboké nad Vltavou. Bylo dílem okamžiku a výprava vedena předsedou Karlem Veselým, řidičkou Hankou a za doprovodu Miloše Novotného dorazila na zámek a Jirku převzala jako nejmilejšího hosta. Chvilka čekání na jeho příjezd se nám mnohonásobně vyplatila. Nestoři (teta Berta, aj...) vzpomínali na doby minulé a mladí s obdivem přihlíželi legendě Českého gay a lesbického hnutí ve svém kruhu.


Kdo z nás by nechtěl takové kulatiny ?Fotoalbum naleznete zde ...
Jihočeská Lambda na PRAGUE PRIDE 2012
Poslední setkání JL v CAFE HOSTEL 10.8.
LAMBDA domáci informacePoslední setkání JL v CAFE HOSTEL 10.8. od 17 hodin před zahájením PRAGUE PRIDE.
Představujeme transparenty pod kterými budeme na festivalu v průvodu i na Střeleckém ostrově k vidění.
Už nechceme být jen barevná kapka v moři nápadů, ale Jihočeská řeka duhového respektu.
Děti čekaji na Vaše rozhodnutí.
Kokánek probudil GiLmura
STACEY LYN GOLD pro Jihočeskou Lambdu
LAMBDA domáci informaceSTACEY LYN GOLD pro Jihočeskou Lambdu
z produkce Karlik Faster

Co se dělo tento víkend v Českých Budějovicích?
GAYMANi bezpečně dorazili do Českých Budějovic
SVĚT LGBTI
Po oficiálním přijetí na českobudějovické historické radnici , kvůli kterému v pátek v 16 hodin setrvali v parném slunečném odpoledni hned dva náměstci primátora Juraje Thomy, Ing. Popelová a Mgr. Podhola, následovala prohlídka budovy a centra města. Pohledem z výšky i z ulice. Že najdeme na chodbách radnice i stylovou duhovou výzdobu v podobě papouška jsme opravdu nečekali. Bylo to milé, děkujeme Vám.


Vítáme Vás chlapci a přejeme příjemný pobyt stejně jako představitelé města. Pobyt takto významné návštěvy je pro nás i pro město historicky první a zaslouží si zmapovat první kroky soutěže po dlažbách náměstí Přemysla Otakara II. Pohled do dálky umožnil výstup na Černou věž. Ten prověřil zdravotní stav soutěžících , ale také doprovodu. Přežili jsme to všichni.


Rozkoš bez rizika si nás našla i večer na uvítacím večírku v Cafe Hostel. Myslím že jsme udělali vše pro prevenci jako ve všemi sledovaném Londýně a také rozdali několik desítek kondomů. Děvčata slíbila, že v sobot večer dorazí se stejnou dávkou i na Duhový vor. Tak se těšíme na další spolupráci.Na blatech hlásí slunečno.
LAMBDA domáci informaceTisková zpráva Jihočeské Lambdy.

Jihočeská Lambda s Džamilou Stehlíkovou v sobotu vypustí na Vltavu duhový vor!

Jihočeská Lambda jako nezisková organizace už přes dvacet let pomáhá jihočeským gayům a lesbám ve formě prevence před sociálním vyloučením, stejně tak je pro ni důležitá i prevence proti HIV/ AIDS. V sobotu 28.7. zahájí od 19:00 plavbu „duhovým parníkem“ po Vltavě, kde odešlou společně s bývalou ministryní pro lidská práva, Džamilou Stehlíkovou, „duhový vor“, který symbolicky zahájí plavbu vstříc srpnovému Prague Pride 2012!


K první plavbě s Jihočeskou Lambdou popřál dobrý proud í významný gay aktivista, herec a zakladatel cen Thálie, Jiří Hromada, který se však z pracovních důvodů osobně nemůže zúčastnit. Protože Lambda jako jedna z mála organizací zná místa, kde se scházejí rizikové skupiny gayů a od minulého roku používá slinové testy na zjištění viru HIV v těle, bude na místě i zástupce Domu světla, Ivo Procházka, jež se zabývá celoplošnou koordinací prevence proti HIV/AIDS. Právě zástupci Jihočeské Lambdy minulý rok zveřejnili překvapující zjištění, že Tábor má statisticky nejvyšší nárůst HIV pozitivity v celé republice v přepočtu na obyvatele.


Jihočeská Lambda chce také touto akcí pomoci rozvoji, nově vystavěné vodní cesty a ukázat, že využití lodí je nejen pro přepravu osob, ale také pro společenskou zábavu a třeba i osvětu.
Akce „Duhový vor“ bude plná zábavy a začne v 28. 7. 2012 v Lannovo Loděnici. Akce je samozřejmě gay- friendly!


Z pověření primátora Mgr. Juraje Thomy, který přijal symbolickou záštitu nad konáním celé akce, přijme organizační tým a také účastníky mezinárodní soutěže GAYMAN 2012 již v pátek v 15:30 v prostorách českobudějovické radnice, náměstek primátora Ing. Ivana Popelová a Mgr. Petr Podhola.


Poděkování partnerům