V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
19.11.2012 od 19 h Od žaláře k oltáři
SVĚT LGBTI
Historik zabývající se homosexualitou Jan Seidl. Autor velmi zajímavé knihy „Od žaláře k oltáři“. Tento muž se stane naším hostem na večeru s autorem. Jako upoutávku na náš večer otázek a odpovědí přidávám ukázku ze Show Jana Krauze kde tento odvážný mladý vědec vydržel v humorném pořadu vážně referovat o složitosti našeho života.


Kniha je významná tím, že je rozsáhle popsáno gay a lesbické hnutí v ČR v období kdy jste po revoluci do dnešní doby mnozí sami, jako tehdy mladí, byli aktéři všech změn. Jihočeská Lambda je zde zmiňována často a najdete se zde všichni.


Srdečně Vás zve autor i organizátoři do HORKÉ VANY v České ul. 19.11. od 19 hodin.

Jan Seidl


V druhé části večera vystoupí Ing. Mareček a zhodnotí účast Lambdy na festivalu Prague Pride

Na závěr pak Karel Veselý předá poznatky z finálového večera GAYMAN 2012.


Jihočeská Lambda zde má několik fotografii. Je to i skvělá památka na náš život s jihočeským gay hnutím. Fotografie z našeho zatím nejvýraznější období v letech 2000 – 2007 z poradny na Žižkově třídě - Jirka Martínek, Jirka Mareček, Milan Štícha, Hanka Štamberková, Ruda Hanousek, Ferdinad Novák (Dafné), a z výletu „Cesta kolem Světa“ na lodi ještě byl Franta Hořejší, Jiřka Louženský, Petr Eremiáš, Katka, Miloš Novotný, Milan Žufa.

VLAŽNÉ KOULENÍ
Setkání v Praze 27.10.2012
Blahopřejem
ZprávyBlahopřejeme novému senátorovi panu Mgr. Jiřímu Šestákovi , s přehledem vyhrál ve druhém kole senátních voleb, počtem 11 495 hlasů, což je 54,99 procent všech odevzdaných platných volebních lístků.Jménem všech příznivců jsem odeslal přání hodně šťastných rozhodnutí.
Sraz příznivců a známých naší Lambdy
LAMBDA domáci informace 20.10. od 19:00 je rezervován prostor pro Vás, členy Lambdy a také pro příznivce a přátele v CAFE HOSTEL.
Také je v ČB HOBBY PODZIM 2012. Tak po volbách a výstavě se sejdeme v CAFE HOSTEL a podělíme se o dojmy. Mají tam také zajimavou akci pro hosty viz. obrázek.

Anděl duhového života - Květa Fialová
TOHLE JE NOVÝ GAYMAN 2012
Anděl duhového života
SVĚT LGBTIOcenění práce člověka není nikdy dost.Nejdéle pracující organizace gayů a leseb v ČR připravila novou cenu s názvem„Anděl duhového života“ .

Chceme ji udělovat osobnostem jež dlouhodobě prokazuji svým osobním životem vysokou profesní úroveň společně s osobním příkladem života spojeného s gay a lesbickou orientací.Tento široký prostor dává možnost ocenit nejen umělce ale i politiky nebo odborníky ve svém oboru žijící svým duhovým srdcem nejen pro sebe či partnera, ale také pro gay a lesbickou minoritu.


Vlastní socha Anděla pochází z dílny jihočeského výtvarníka Vladimira Vlčka z Nové Vsi u Českých Budějovic. ..zde...

Pozvánka na prohlídku fotografii.
Jihočeši na PRAGUE PRIDE 2012
KRONIKA

Bylo nám tam skvěle. Ve společnosti soutěžících o titul GAYMAN 2012, významných politických osobnosti, nových i zasloužilých reprezentantů gay a lesbického života v ČR.

Pozdravy pro Jihočeskou Lambdu mohu předat od kandidáta na prezidenta Jiřího Diensbier, paní Jiřiny Šiklové populární české socioložky a publicistky, Džamili Stehlíkové koordinátorky prevence AIDS. Jirka Hromada poslal osobní přání rychlého uzdravení předsedovy správní rady Jihočeské Lambdy, našemu Karlovi Veselému. Poděkování patří Všem organizátorům dnes již monstrózní akce v čele s Czeslawem Walekem.

Všimněte si, že každý polní festival, který ruší vesnice v širém okolí je v mediích více popisován než stejné množství našinců na festivalu lásky a přátelství. Pochopil jsem vzkaz medii pro čtenáře a posluchače – „žerte se a perte se, to se nám líbí“.

A kde jsi byl tentokráte Ty? Kdo byl jinde má šanci zase až za rok. Nebo také na poslední akci duhového léta 2012 – kterou je soutěž o GAYMANY 2012 již 31.8. od 20 hodin. Cože ? Aha … zase nemáš čas … neva. Tak jindy.

I pro Vás Jihočechy máme něco navíc zbývají vstupenky již jen za 150 ,- Kč máme na skladě. (víme , šetřit se musí, ale žádná zábava není zadarmo)

Fotoalbum připraveno k prohlížení.
V Hostelu se to zvrhlo na jednu Hromadu.
LAMBDA domáci informaceDar života


...a místo předmluvy:


„Tuto knihu jsem poprvé přečetl, když mi bylo právě sedmnáct let.


A přesto, že tomu je víc jak deset let a již si nepamatuji celý děj, dodnes vím, co ve mně kniha Slávy Koubka zanechala. Vzpomínky se pomalu vytrácejí, ale pocity zůstávající uvnitř člověka mnohem déle. Já tomu říkám genius loci. A genius loci z této knihy ve mně přetrvává dodnes. Četl jsem ji tajně, když rodiče nebyli doma, ještě před svým coming outem a dozvídal se, že nejen já bojuji s tím, kdo jsem.


Když kluk zjistí, že se mu víc líbí kluci, nejdřív se snaží před tím zavírat oči a uniknout pravdě. Ta nás ale vždycky stejně nakonec dožene. Díky Daru života jsem se toho ale nebál. Pochopil jsem, že můj pocit sladkobolna nemívám jen já, ale zažívá jej i ON.


Mám k této knize, řekl bych velmi romantický až sentimentální vztah, který jsem si spojil s obdobím léta, dospíváním a prvními láskami. Tudíž je to vztah krásný.


Čekám, až mě opět přepadne má sentimentální nálada, uvařím si čaj, zalezu do postele, otevřu knihu, začnu číst a vlastně i vzpomínat.


Díky, autore...“
čtenář Ota P., Praha


18.6. 2012
V Hostelu se to zvrhlo na jednu Hromadu.
Poděkování partnerůmviz.fotogalerie JL
Martin Foretník přichystal překvapení pro svého dlouholetého kamaráda na umělecké scéně. Jejich vzájemná kulturní náklonnost vyústila ve společné dílo. Kniha „Dar života“ připravená pod pseudonymem českobudějovického autora Sláva Koubek a ilustrovaná perokresbami Martina Foretníka z Brna.


Vydání knihy ve vlastním nákladu, ale obnáší nemalé prostředky a tak výzva členům i nečlenům Jihočeské Lambdy i všem kamarádům a známým byla opravdu chytrý tah. Na vlastní realizaci pak výrazně zapracovala Hanka Štamberková bývalá členka rady klubu. Co chybělo dodal Martin foretník a návdavkem přidal pozvání na Kanárské ostrovy. Na cestu si pak autor musí přivydělat prodejem právě vydané knihy.


Jihočeská Lambda zneužila této milé příležitosti a autorovi připomněla právě prožité sedmdesáté narozeniny prosbou o autorské čtení jeho prvotiny. Pastvu pro ducha člověka je třeba doplnit potravou a tak, každý účastník setkání dostal špekáček na grilu. Přípitek byl růžovým vínem a křest samozřejmě „šampaňským“.


Na jednu „Hromadu“ se to zvrhlo až v 22 hodin kdy nás telefonem oslovil pan Jiří Hromada, který právě v tento den pobýval na Hluboké nad Vltavou. Bylo dílem okamžiku a výprava vedena předsedou Karlem Veselým, řidičkou Hankou a za doprovodu Miloše Novotného dorazila na zámek a Jirku převzala jako nejmilejšího hosta. Chvilka čekání na jeho příjezd se nám mnohonásobně vyplatila. Nestoři (teta Berta, aj...) vzpomínali na doby minulé a mladí s obdivem přihlíželi legendě Českého gay a lesbického hnutí ve svém kruhu.


Kdo z nás by nechtěl takové kulatiny ?Fotoalbum naleznete zde ...