V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
PŘIJDU DO SNĚMOVNY
vydání knihy o Marii
Divadlo
Pomozte nám při vydání knihy o Marii.Kniha s velkou ambicí a silným příběhem, protkaná krásnými grafickými ilustracemi.K napsání knihy byla autorka inspirována osudem své matky a příběhy, které vyslechla jako zakladatelka organizace ROZKOŠ bez RIZIKA.
Autor: PhDr.Hana Malinová

Senátor i pro naše zájmy.
Zprávy

Je to poprvé kdy se na naši organizaci někdo obrátil o pomoc ve svém politickém snažení. Také jsme již minulý rok informovali o osobní návštěvě pana senátora v našem gay klubu.

Publikováno 27. 9. 2018

Milí Budějčáci, Třeboňáci, Jihočeši, mám pro Vás krátký vzkaz před nadcházejícími senátními volbami. Věnujte mu prosím minutu. A hlavně přijďte k volbám. :-)
PS: Pokud mě chcete podpořit, SDÍLEJTE, prosím, toto video mezi své přátele. Více informací o mé práci a programu najdete na bytuzitecny.cz .
Jiří Šesták
Zavírání lesa 2018
LAMBDA domáci informace

Tradiční akce Vaška a Romana na mýtině pod Švábovým Hrádkem. Žádné pohodlí ale dobrá nálada s opékáním přinesených buřtíků. Tentokrát ochutnávka domácích ořechovek. Pivo v hospůdce U Hada.


Trasa i mapa je umístěna v podrobnostech tohoto příspěvku PŘEČÍST VŠE...
Pozvánka od medvědů Plzeň
OTEVÍRÁNÍ LESA 4. 5. 2018
LAMBDA domáci informace

Vážení příznivci skromných akcí typu opékání špekáčku večer na mýtince v lese. Je čas OTEVÍRÁNÍ LESA na tradiční akci Vaška a Romana za podpory Jihočeské Lambdy.


Sraz v 17 hodin na místě označeném na mapě.


Nic svátečního na sobě. Sbíráme větve a děláme oheň. Opékáme buřty na klacku a jíme ve stoje. Jsme umaštění a navonění kouřem ale šťastní že se nám jaro vrátilo. A že můžeme být zase mezi svými kamarády.

Po setmění rozsvítíme baterky a přesuneme se na dobré točené pivo k milé šenkýřce v hospodě U Hada na Branišovské. Někdy i na panáka. Pak už jak kdo má náladu a sílu tak vydrží na pochod na autobusy MHD.

Sebou vlastní buřty, trochu pečiva, třeba hořčici a okurku, nožík ubrousek nebo i tácek. Něco k pití kdo nevydrží čekat na pivo. Ohnivá voda se nevylučuje, pohodová nálada nezbytná.
Informace na telefonu 774 563 390 i SMS

FOTO Z AKCE 4.5.2018 V LESE U ČB

Asi nás má někdo opravdu rád. Protože změna počasí umožnila uskutečnit naší akci v plném rozsahu. Bohužel osobně jsem se nemohl ze zdravotních důvodů zúčastnit každoročního rituálu otvírání lesa s opékáním špekáčků a návštěvou hospůdky U Hada.
Jsem rád že vás bylo tentokrát nakonec až čtrnáct. A také děkuji staronovým členům že našli cestu domů ke kořenům.
Za Jihočeskou Lambdu přeji všem šťastné vykročení do teplých dnů roku 2018.
Jirka Mareček

Mr. Gay World 2018
Jsme Fér v Českých Budějovicích
LAMBDA domáci informace

Chcete podpořit kampaň za manželství pro všechny (tedy LGBT páry) a zajímá vás, jak se efektivně zapojit do snah o jeho prosazení? Přijďte na českobudějovické setkání kampaně Jsme fér za rovné manželství ve čtvrtek 22.3.Manželství pro všechny můžete pomoci prosadit i vy! Podpisem naší petice za LGBT manželství, ale také sběrem podpisů ve svém okolí – do 1. máje chceme nasbírat 50 000 podpisů a předložit petici Parlamentu. Více informací na webu www.jsmefer.cz nebo na plánovaném setkání.22.3.2018 17:30 – 19 h
Jsme Fér v Českých Budějovicích

POZOR ZMĚNA
Kavárna Café Široko
Široká 19, České Budějovice

Setkání aktivních holek a kluků v Českých Budějovicích inicioval Viktor Heumann a přes nutnou změnu místa jsme byli dobře přijati v nenápadné kavárně Cafe Široko.

Smutné konstatování z jednání je že nenacházíme žádné pokročování setkávacích akcí Jihočeské Lambdy. Něco málo se snaží udržet Velbloud cestou Pinkinu. Ale delší doba nezájmu o spolupráci stírá možnost nějak navázat na nit dříve úspěšných hromadných akcí.
Tak na pomoc splnění závazku akce JSME FÉR se zadařilo angažovat tři místa kde můžete najít podpisové místo s připravenými petičními archy. Děkujeme tímto podnikům z ČB - Horká Vana, Velbloud a Dobrá čajovna a Vám za ochotu tam zajít a svůj podpis za MANŽELSTVÍ PRO VŠECHNY připojit.

Velký význam pro nás má festival dokumentárních filmů o lidských právech JEDEN SVĚT který tento pátek končí promítáním filmů v Českém rozhlase České Budějovice, U Tří lvů 1, České Budějovice a kde je možné se setkat s Viktorem Heumannem a nebo s jeho pomocníky. Samozřejmě také připojit podpis.

Tento festival a také Majáles jsou dvě významné akce pro LGBTI hnutí v Českých Budějovicích. Vždy nám umožnily prezentovat své názory a v diskusích se studenty obrousit naše představy a navázat na myšlení mladých lidí. Děkujeme

Jsem fér. podpisy sbíráme dne 23.2.2018
LÁSKAPřipojte se k petici za manželství pro všechny. Do 1. 5. chceme nasbírat 50 000 podpisů. Více na www.jsmefer.cz

Sraz 23.2. na výročním jednání klubu Jihočeská Lambda, které bude probíhat ve školicím centru Českého červeného kříže v Českých Budějovicích, Husova třída 24, od 18 hodin. (za vraty dveře vlevo). Občerstvení bude připraveno. Je možné uhradit členský příspěvek 120,- Kč na rok 2018 a získat hlasovací právo. Vstup je zdarma.Sbíráme podpisy
Konec roku je čas hodnocení
LAMBDA domáci informace

Vážení přátelé a členové klubu.
Jihočeská Lambda v minimalizovaném složení správní rady ukončila v tomto roce poslední projekt prevence HIV/AIDS 2017 a v dalším roce není v plánu zatím žádná hromadná aktivita. Očekávám, že k setkání může dojít při tradičním svolávání na Otvírání a Zavírání lesa.

Děkuji všem kteří i v roce 2017 pomáhali třeba jen svojí účastí nebo tím že označovali naše webové aktivity. Rádi jsme sledovali vaši ochotu absolvovat testování HIV/AIDS v nově organizovaných prostorech expozitury Domu světla v Českých Budějovicích.


Také děkujeme pracovnicím Ministerstva zdravotnictví, že nás dovedly k úspěšnému konci pro nás náročného projektu prevence pohlavně přenosných nemocí.


Mrzí nás, že po ukončení poměrně zajímavého podniku v Besedě v ČB se další pokračovatel nenašel. Také letos zatím nevíme o žádné Silvestrovské merendě s LGBT nábojem. Pokud někde něco vzniká dejte vědět rádi pomůžeme akci propagovat. Vždyť nás na webu sleduje více jak 1000 kluků i holek a zpravidla Jihočechů.

Co se týká finančních prostředků lze konstatovat, že máme na účtu peníze prakticky jen na pokrytí nákladů na provoz telefonního kontaktu a udržování webové stránky. Všechny závazky jsou vyrovnány a není předpoklad, že by nějaké další měli vzniknout.

Osobně se omlouvám, ale pro další nezbytné rodinné záležitosti nebudu mít více času než udržovat webový archiv, který bychom chtěli vybavit tak aby byl přístupný pro zájemce o studium našich mnohých aktivit v letech 1990 – 2017. Přivítáme i zajímavé informace a postřehy články od Vás a nebo fotografie a videa, které třeba ještě nikdo ani neviděl a dokumentují náš život gayů a leseb v těchto letech. Ty nejzajímavější oceníme například knihou našeho autora Slávy Koubka nebo jiným drobným dárkem.

Jirka Mareček , předseda správní rady.


TYTO WEBOVÉ STRÁNKY S PROJEKTY PREVENCE HIV/AIDS PROVOZUJEME ZA FINANČNÍ PODPORY DOTAČNÍHO PROGRAMU MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR V ROCE 2017 A ODPOVÍDAJÍ POŽADAVKŮM „NÁRODNÍHO PROGRAMU ŘEŠENÍ PROBLEMATIKY HIV/AIDS“.