V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Letošní ocenění LGBT komunity uděleny. Kdo je získal?
Zprávy

Předávání cen bePROUD se uskutečnilo vpředvečer Mezinárodního dne proti homofobii a transfobii v pražském paláci Illusion.


bePROUD: Nejlepším projektem je Prague Pride


Obrázky z předávání ocenění
POKLONY COLOUR PLANET a cen bePROUD a s vystoupením zástupců Jihočeské Lambdy při představení nominace MUDr. Květy Kotrbové si prohlédnete zde.

(galerie fotografii).Víte co znamená zkratka IDAHO ?


Ceny byly předány v den, který je významný tím, že je to předvečer dne proti HOMOFOBII. Mezinárodní den proti homofobii každoročně připadá na 17. května. 17. květen byl zvolen jako den, kdy došlo k vyškrtnutí homosexuality z Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace (1990). Smyslem IDAHO je akcentace respektování práv lidí s jinou než heterosexuální orientací a ukončení diskriminace a násilí pramenící z homofobie.
Pro svátek se od roku 2009 používá i název Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. Z anglického pojmenování International Day Against Homophobia (and Transphobia) pochází zkratka IDAHO
Česko podle odborníků učinilo v posledních letech v přijímání LGBT komunity velký posun. „Stále jsou ale oblasti, ve kterých pozorujeme nedostatky. Týká se to například adopcí dětí nebo diskriminace v zaměstnání,“
uvedla Martina Štěpánková z legislativní skupiny Proud, o. s. Podle ní je ale zároveň zřejmé, že se čeští gayové a lesby stále více emancipují.
Tuto skutečnost má zdůrazňovat také název bePROUD, který se dá z angličtiny přeložit jako "Buď hrdý!".


NOMINACE NA CENU COLOR PLANET – POKLONA COLOR PLANET 2011

12. dubna 2012
Nominaci předkládá Jihočeská Lambda České Budějovice jako kolektivní rozhodnutí správní rady ze dne 11.4.2012.

MUDr. Květa Kotrbová Ph.D.

Jihočeská Lambda zhodnotila dlouholetou činnost paní MUDr. Kotrbové ve prospěch gay i lesbické komunity v oblasti prevence HIV/AIDS. Ve své praxi se věnuje odborně právě možnosti ochrany před nebezpečím nákazy i dalšími přenosnými nemocemi. Projekty, které Jihočeská Lambda realizovala ve prospěch LGBT komunity vždy nesou podpis odborné garance právě jmenované lékařky.

K neznámější akcím patří testovaní na HIV/AIDS přímo při hromadných akcích organizace. Vždy dokázala najít čas i ve svém volnu, v noci a nebo ve svátek, aby byla přítomna všude kde Jihočeská Lambda šířila osvětu a pomoc. Dokáže mile i poutavě přitáhnout posluchače nejen k tématu zdraví, ale také osobních vztahů a postojů v životě naší menšiny.

Nevzdala ani možnost pomáhat na celorepublikové úrovni a je v poradním orgánu Ministerstva zdravotnictví pro schvalování a kontrolu projektů programu Národního boje proti AIDS. A lez říci, že je vždy rozumně na straně gay organizací jejichž oprávněné potřeby osobně zná právě z praktického působení zde v JL. Dosah působení MUDr. Květy Kotrbové jde takto daleko za rámec jižních Čech.

V osobním životě dokázala, že ji není cizí ani pomoc skupině jež je zcela okraji společnosti. Po několik let vedla K-centrum drogově závislých osob. Pro tuto zcela humanitární činnost získala i svoji rodinu.

I její osobní zásluhou a odbornou péčí se podařilo najít smyls života pro několik gayů a leseb jež dokázala povzbudit jak lidsky tak profesionálně.

V současné době pracuje i jako vedoucí katedry na Jihočeské univerzitě – katedře veřejného a sociálního zdravotnictví. V této pozici má přímý vliv na mladé lidi. A máme ověřeno, že dokáže velmi smysluplně předat své poznatky právě této kategorii občanů. Tím i pro nás otupuje hroty možného homofobního jednání právě u mládeže.


Jihočeská Lambda souhrnně zhodnotila činnost MUDr. Kotrbové a dospěla k závěru, že nominace na cenu POKLONU COLOR PLANET je skutečným oceněním člověka blízkého gay a lesbické komunitě s velkým potenciálem v dalším životě LGBTI hnutí pomoci.

Děkujeme
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.