V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Vítejte
Smutek nepřestává
ZKLAMÁNÍ
Zůstane zde s námi tvůj věčný úsměv. Děkujeme za všechny dobroty co jsi kdy pro nás připravil.
+25.1.2019
Josef Ženíšek (70) , České Budějovice


Poslední rozloučení proběhne 1.2. v 10:30 ve smuteční síni krematoria Sv. Otýlie v ČB
Smutná zpráva
ZKLAMÁNÍ

Vzpomínáme na ty dny s tebou, na společně strávené víkendy, v Ledové Chýši, Myší Díře i Ve Věží ale to se stalo dnes už minulostí.


Jihočeská Lambda 24.1.2019

Vladimír Šimek Berta (78)


Zádušní mše 1.2. v 10:00 v kapli hřbitova Sv. Otýlie v ČB.
Jsme fér a Vano - výstava
PŘIJDU DO SNĚMOVNY
vydání knihy o Marii
Divadlo
Pomozte nám při vydání knihy o Marii.Kniha s velkou ambicí a silným příběhem, protkaná krásnými grafickými ilustracemi.K napsání knihy byla autorka inspirována osudem své matky a příběhy, které vyslechla jako zakladatelka organizace ROZKOŠ bez RIZIKA.
Autor: PhDr.Hana Malinová

Senátor i pro naše zájmy.
Zprávy

Je to poprvé kdy se na naši organizaci někdo obrátil o pomoc ve svém politickém snažení. Také jsme již minulý rok informovali o osobní návštěvě pana senátora v našem gay klubu.

Publikováno 27. 9. 2018

Milí Budějčáci, Třeboňáci, Jihočeši, mám pro Vás krátký vzkaz před nadcházejícími senátními volbami. Věnujte mu prosím minutu. A hlavně přijďte k volbám. :-)
PS: Pokud mě chcete podpořit, SDÍLEJTE, prosím, toto video mezi své přátele. Více informací o mé práci a programu najdete na bytuzitecny.cz .
Jiří Šesták
Zavírání lesa 2018
LAMBDA domáci informace

Tradiční akce Vaška a Romana na mýtině pod Švábovým Hrádkem. Žádné pohodlí ale dobrá nálada s opékáním přinesených buřtíků. Tentokrát ochutnávka domácích ořechovek. Pivo v hospůdce U Hada.


Trasa i mapa je umístěna v podrobnostech tohoto příspěvku PŘEČÍST VŠE...
Pozvánka od medvědů Plzeň
OTEVÍRÁNÍ LESA 4. 5. 2018
LAMBDA domáci informace

Vážení příznivci skromných akcí typu opékání špekáčku večer na mýtince v lese. Je čas OTEVÍRÁNÍ LESA na tradiční akci Vaška a Romana za podpory Jihočeské Lambdy.


Sraz v 17 hodin na místě označeném na mapě.


Nic svátečního na sobě. Sbíráme větve a děláme oheň. Opékáme buřty na klacku a jíme ve stoje. Jsme umaštění a navonění kouřem ale šťastní že se nám jaro vrátilo. A že můžeme být zase mezi svými kamarády.

Po setmění rozsvítíme baterky a přesuneme se na dobré točené pivo k milé šenkýřce v hospodě U Hada na Branišovské. Někdy i na panáka. Pak už jak kdo má náladu a sílu tak vydrží na pochod na autobusy MHD.

Sebou vlastní buřty, trochu pečiva, třeba hořčici a okurku, nožík ubrousek nebo i tácek. Něco k pití kdo nevydrží čekat na pivo. Ohnivá voda se nevylučuje, pohodová nálada nezbytná.
Informace na telefonu 774 563 390 i SMS

FOTO Z AKCE 4.5.2018 V LESE U ČB

Asi náš má někdo opravdu rád. Protože změna počasí umožnila uskutečnit naší akci v plném rozsahu. Bohužel osobně jsem se nemohl ze zdravotních důvodů zúčastnit každoročního rituálu otvírání lesa s opékáním špekáčků a návštěvou hospůdky U Hada.
Jsem rád že vás bylo tentokrát nakonec až čtrnáct. A také děkuji staronovým členům že našli cestu domů ke kořenům.
Za Jihočeskou Lambdu přeji všem šťastné vykročení do teplých dnů roku 2018.
Jirka Mareček

Mr. Gay World 2018
Jsme Fér v Českých Budějovicích
LAMBDA domáci informace

Chcete podpořit kampaň za manželství pro všechny (tedy LGBT páry) a zajímá vás, jak se efektivně zapojit do snah o jeho prosazení? Přijďte na českobudějovické setkání kampaně Jsme fér za rovné manželství ve čtvrtek 22.3.Manželství pro všechny můžete pomoci prosadit i vy! Podpisem naší petice za LGBT manželství, ale také sběrem podpisů ve svém okolí – do 1. máje chceme nasbírat 50 000 podpisů a předložit petici Parlamentu. Více informací na webu www.jsmefer.cz nebo na plánovaném setkání.22.3.2018 17:30 – 19 h
Jsme Fér v Českých Budějovicích

POZOR ZMĚNA
Kavárna Café Široko
Široká 19, České Budějovice

Setkání aktivních holek a kluků v Českých Budějovicích inicioval Viktor Heumann a přes nutnou změnu místa jsme byli dobře přijati v nenápadné kavárně Cafe Široko.

Smutné konstatování z jednání je že nenacházíme žádné pokročování setkávacích akcí Jihočeské Lambdy. Něco málo se snaží udržet Velbloud cestou Pinkinu. Ale delší doba nezájmu o spolupráci stírá možnost nějak navázat na nit dříve úspěšných hromadných akcí.
Tak na pomoc splnění závazku akce JSME FÉR se zadařilo angažovat tři místa kde můžete najít podpisové místo s připravenými petičními archy. Děkujeme tímto podnikům z ČB - Horká Vana, Velbloud a Dobrá čajovna a Vám za ochotu tam zajít a svůj podpis za MANŽELSTVÍ PRO VŠECHNY připojit.

Velký význam pro nás má festival dokumentárních filmů o lidských právech JEDEN SVĚT který tento pátek končí promítáním filmů v Českém rozhlase České Budějovice, U Tří lvů 1, České Budějovice a kde je možné se setkat s Viktorem Heumannem a nebo s jeho pomocníky. Samozřejmě také připojit podpis.

Tento festival a také Majáles jsou dvě významné akce pro LGBTI hnutí v Českých Budějovicích. Vždy nám umožnily prezentovat své názory a v diskusích se studenty obrousit naše představy a navázat na myšlení mladých lidí. Děkujeme