V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Vítejte
Prague Pride 2019
50 let Christopher Street Day
SVĚT LGBTI
Přikládáme pozvání na oslavu do rakouského Lince od spřátelené organizace HOSI Linz.

V noci před 50 lety to byla malá jiskra, která zažehla malý soudek s prachem. Policie zaútočila na Stonewall Inn na Christopher Street a zatkla členy mafie, kteří tento klub vlastnili. Nikomu to nevadilo. Ale pak policie začala nutit hosty baru nasedat do policejních aut. Obtěžovali a napadali transsexuály. Atmosféra se začala silně zahřívat.
Mezitím se shromáždil dav několika set lidí, kteří byli proti zatýkání a hlasitě se ozývali. Volali “Gay sílu”, zpíval protestní píseň “ We shall overcome ”, a nakonec házeli láhve a snažil se násilně osvobodit vězně.
Policie je brutálně porazila, situace se ale neuklidnila. 2 000 demonstrantů strávilo noc venku i přes pouliční bitvu se 400 policisty. Ani příští noc a noc poté nebyl klid. Pro homosexuální komunitu v New Yorku na Christopher Street konečně skončila tímto dnem doba ticha.
Dokonce i na Christopher Street ve svém klubu, cítili lidé každý den, jak málo práv jim bylo přiznáváno. Stonewall Inn byl cílem velké policejní razie, jedné z mnoha v té době. Oficiálními důvody bylo prodávání alkoholu bez licence, porušování požárních předpisů a podobně. Vlastně se jednalo o šikanování a ponižování lidi s jinou sexuální orientací. Absurdním vrcholem bylo, že ženy, které byly objeveny při takové razii s "méně než třemi dámskými oděvními součástmi", byly prvními za mřížemi. Naštěstí dnes nepředstavitelné.

OTEVÍRÁNÍ LESA
LAMBDA domáci informace

Vážení příznivci skromných akcí typu opékání špekáčku večer na mýtince v lese. Je tu čas OTEVÍRÁNÍ LESA na tradiční akci Vaška a Romana za podpory Jihočeské Lambdy. Tentokrát dodáme pivo rovnou k ohni. Budou i pečené brambory.


Sraz v 16:30 hodin na místě označeném na mapě.


Nic svátečního na sobě. Sbíráme větve a děláme oheň. Opékáme buřty na klacku a jíme ve stoje. Jsme umaštění a navonění kouřem ale šťastní že se nám jaro vrátilo. A že můžeme být zase mezi svými kamarády.

Po setmění rozsvítíme baterky a přesuneme se na dobré točené pivo k milé šenkýřce v hospodě U Hada na Branišovské. Někdy i na panáka. Pak už jak kdo má náladu a sílu tak vydrží na pochod na autobusy MHD.

Sebou vlastní buřty, trochu pečiva, třeba hořčici a okurku, nožík ubrousek nebo i tácek. Pivo bude. Ohnivá voda se nevylučuje, pohodová nálada nezbytná.
Informace na telefonu 774 563 390 i SMS


Smutek nepřestává
ZKLAMÁNÍ
Zůstane zde s námi tvůj věčný úsměv. Děkujeme za všechny dobroty co jsi kdy pro nás připravil.
+25.1.2019
Josef Ženíšek (70) , České Budějovice


Poslední rozloučení proběhne 1.2. v 10:30 ve smuteční síni krematoria Sv. Otýlie v ČB
Smutná zpráva
ZKLAMÁNÍ

Vzpomínáme na ty dny s tebou, na společně strávené víkendy, v Ledové Chýši, Myší Díře i Ve Věží ale to se stalo dnes už minulostí.


Jihočeská Lambda 24.1.2019

Vladimír Šimek Berta (78)


Zádušní mše 1.2. v 10:00 v kapli hřbitova Sv. Otýlie v ČB.
Jsme fér a Vano - výstava
PŘIJDU DO SNĚMOVNY
vydání knihy o Marii
Divadlo
Pomozte nám při vydání knihy o Marii.Kniha s velkou ambicí a silným příběhem, protkaná krásnými grafickými ilustracemi.K napsání knihy byla autorka inspirována osudem své matky a příběhy, které vyslechla jako zakladatelka organizace ROZKOŠ bez RIZIKA.
Autor: PhDr.Hana Malinová

Senátor i pro naše zájmy.
Zprávy

Je to poprvé kdy se na naši organizaci někdo obrátil o pomoc ve svém politickém snažení. Také jsme již minulý rok informovali o osobní návštěvě pana senátora v našem gay klubu.

Publikováno 27. 9. 2018

Milí Budějčáci, Třeboňáci, Jihočeši, mám pro Vás krátký vzkaz před nadcházejícími senátními volbami. Věnujte mu prosím minutu. A hlavně přijďte k volbám. :-)
PS: Pokud mě chcete podpořit, SDÍLEJTE, prosím, toto video mezi své přátele. Více informací o mé práci a programu najdete na bytuzitecny.cz .
Jiří Šesták
Zavírání lesa 2018
LAMBDA domáci informace

Tradiční akce Vaška a Romana na mýtině pod Švábovým Hrádkem. Žádné pohodlí ale dobrá nálada s opékáním přinesených buřtíků. Tentokrát ochutnávka domácích ořechovek. Pivo v hospůdce U Hada.


Trasa i mapa je umístěna v podrobnostech tohoto příspěvku PŘEČÍST VŠE...
Pozvánka od medvědů Plzeň